İcra Kurulu

İcra Kurulu Başkanı Rıza SEYYAR

1964 Kayseri doğumludur. 1986 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Muğla İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.
1989 yılında Kayseri’de Yaktaş A.Ş. şirketinde Satış Müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra İstanbul’da bulunan Kent Madeni Mutfak Eşyaları Ltd. Şti.’nde beş yıl süre ile muhasebe ve finansman müdürü olarak çalıştı. 1997 yılında Türek Grup’a bağlı Manisa Evin Konserve San. ve Tic. A.Ş.’de işveren vekili olarak görev aldı. Halen Yonca Gıda San. A.Ş. İcra Kurulu Başkanlığı, TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Yönetim Kurulu Üyeliği,  TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Sektörler Konseyi Üyesi, Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanlığı ve Manisa Gıda Sanayi Zirai A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı  görevlerini sürdürmektedir.

Rıza Seyyar, evli ve iki kız çocuk babasıdır.

 

 

Üretim Tesislerinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Caner AÇIKTAN

1961 Bursa doğumludur. 1983 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Bilimi ve Teknolojisi Bölümü’nden mezun oldu. 1983-1993 yılları arasında Akfa Salça Fabrikası’nda vardiya mühendisi olarak görev yaptı. İşletme müdürlüğüne kadar çeşitli kademelerde görev aldı. 1993-2003 yılları arasında Penguen Gıda San.A.Ş.’de İşletme Direktörü olarak çalıştı. 2003 yılı sonunda Yonca Gıda San. A.Ş. Gıda Konserve İşletmesi’nde Fabrika Yöneticisi olarak göreve başladı. Halen Üretim Tesislerinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi görevini sürdürmektedir.

Caner Açıktan evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Finansmandan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Sevil ESEN

1964 Kayseri doğumludur. 1982 yılında  Bornova Anadolu Lisesi , 1986 yılında  Dokuz Eylül Üniversitesi  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi  Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1986-2000 yılları arasında Dışbank ta yönetici unvanına kadar değişik kademelerde görev aldı .  Yonca Gıda San. A.Ş.’ nde   2001 yılı başında  Finansman Yöneticisi olarak çalışmaya  başladı. Ardından Grup Finansman Yöneticiliği  görevini üstlendi ve halen Finansmandan  Sorumlu İcra Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Sevil Esen  evli ve bir  erkek çocuk annesidir.

Muhasebeden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Orhan DEMİR

1948 Manisa doğumludur. 1973 yılında Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi Muhasebe-Maliye Bölümü’nden mezun oldu. 1973-1979 yılları arasında Tanıklar-Ege Un Fabrikası A.Ş.’i muhasebe departmanında muhasebe sorumlusu olarak, daha sonra aynı firmanın Kars’ta kurmuş olduğu Kars Un Fabrikası’nda muhasebe müdürü olarak görev yaptı. 1979-1997 yılları arasında Şentürkler Çelik Döküm Sanayi A.Ş.’de Muhasebe, Finans ve Personel Müdürü olarak çalıştı. 1997 yılında Yonca Gıda Sanayi A.Ş. İşletmeleri’nde Muhasebe Yöneticisi olarak göreve başladı. Ardından Grup Muhasebe Yöneticiliği  görevini üstlendi. Halen Muhasebeden Sorumlu İcra Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Orhan Demir evli ve iki kız çocuğu babasıdır.