İhracat

Lezzetlerimizle dünyayı sarıyoruz…

Uzun yıllardır iç piyasanın yanı sıra ürünlerimizi dünya mutfaklarına da sunuyor, enfes lezzetlerimizi yüzbinlerce tüketici ile buluşturuyoruz…

İhracatını gerçekleştirdiğimiz ürünlerimizin arasında; ayçiçek yağı, mısır yağı, soya yağı, kanola yağı, zeytinyağı, domates salçası ve çeşitli domates ürünleri, değişik lezzetlerde soslar, çeşit çeşit turşular, doyumsuz makarna sosları, ketçap ve mayonez yer alıyor.

Yonca markalı bitkisel yağlarımızı ve zeytinyağlarımızı; Suriye, Irak, İran, Afganistan, Katar, Kuveyt, Yemen, Mısır, Lübnan, Dubai, Suudi Arabistan, Filistin, İsrail, Umman gibi Orta Doğu ülkelerine, Libya, Etiyopya, Eritre, Cibuti, Moritanya, Erivanda, Sudan, Sierra Leone, Senegal, Moritanya, Malavi, Gana, Nambia gibi Afrika ülkelerine, Almanya, Hollanda, İngiltere, İrlanda, Fransa, Danimarka, Malta, Avusturya, Belçika, Romanya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Norveç, İsveç gibi Avrupa ülkelerine, Güney Kore, Japonya, Çin, Myanmar, Filipinler, Laos gibi Uzakdoğu Asya ülkelerine, Azerbaycan, Nahcivan, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan gibi Türki Cumhuriyetleri’ne, Barbados, El Salvador, St. Vincent, Guatemala, Haiti, Honduras, Nikaragua, Dominik Cumhuriyeti gibi Amerika kıtasına ve KKTC, Gürcistan, Seyşeller, Avustralya gibi birçok ülkeye ihraç ediyoruz.

Domates ürünlerimizi satın alan ülkeler arasında Belçika, Hollanda, İngiltere, Danimarka İsviçre, Norveç, İsveç, Almanya, Fransa, Slovenya gibi ülkeler başı çekerken ayrıca Japonya, Filipinler, Irak, Türkmenistan, Filistin, Libya, Avustralya gibi ülkelere de ürünlerimizi pazarlıyoruz.

Sebze grubundaki ürünlerimizin ihracatında da Avrupa ülkeleri başrolü oynuyor. Fransa, Almanya, Hollanda, Belçika, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, İspanya, Letonya, Litvanya, Polonya, İngiltere, Danimarka, İsveç, Norveç, İsviçre, Avustralya, Litvanya, Polonya, Slovenya gibi ülkeler büyük pazarımızı oluştururken; Hong-Kong, Japonya, G. Kore, Afrika, Amerika, Kanada, KKTC, Irak, Libya, Lübnan ve Türki Cumhuriyetleri’nde de sebze ürünlerimiz tüketicilerden büyük beğeni topluyor.

YONCA ve Rio Santo markası altında ürettiğimiz ürün gruplarının yanı sıra Avrupa’nın birçok dev gıda markası için üretim yapıyor ve lezzetlerimizle dünyayı sarmayı sürdürüyoruz.

Çünkü biliyoruz ki kaliteli, sağlıklı lezzet herkesin hakkı!